شیر توپی دو سر مهره ماسوره

شیرتوپی یاB ball valve   این نوع شیرها ضربه ای نیز نامیده می شوند . شیر هایی هستند کهبا حرکت چرخشی  کار میکنند که در آنها از یک دیسک کروی چرخان برای کنترل جریان عبوری استفاده می‌شود که این دیسک ها برای باز و بسته کردن جریان مورد استفاده قرار میگیردکه توان تحمل فشار تا حدود 1000 بار را داراست. Ball Valve ها شـیرهای ساده هسـتند که برای قـطع و وصـل کردن جریان از یک قطـعه توپی شکل برای متوقف کردن و راه اندازی دبی سیال استفاده میشود که با چرخش ساقه شیر به سمت موقعیت بازشدن توپی می چرخد و سوراخی که در وسط آن تعبیه شده است در مسیر ورود و خروج سیال قرار میگیرد و در نتیجه سیال از شیر عبور میکند. وقتیکه توپی آنگونه ایی  بچرخد که سوراخ آن عمود بر مسیر سیال قرارگیرد، دبی سیال متوقف میگردد.  وقتی که توپی ، در موقعـیت نیمه باز قرار گیـرد، جریان آشـفتهای در شیر ایجاد میشود این مشخصه باعث محدودیت کاربرد Ball Valve میگردد. بنابراین ، این نوع از شیرآلات صنعتی در سیالهایی که قرار است کاملاً باز یا کاملاً بسته  باشد ، بکار میروند.

[caption id="attachment_3190" align="alignnone" width="600"]شیر توپی دو سر مهره ماسوره شیر توپی دو سر مهره ماسوره[/caption]

در Ball Valve هایی که در صنعت نفت و گاز  بکار می روند ممکن است از عملگرهای مختلفی به منظور کنترل مستقیم یا از راه دور شیر استفاده شود. متداولترین این عملگرها یا بصورت دستی بوده و یا توسط یک موتور کار می کنند. شیرهای دستی دارای یک چرخ یا اهرم دستی می باشند که مستقیماً یا از طریق یک گیربکس به ساقه شیر وصل میشوند. با حرکت ساقه شیر به اندازه یک قوس 90 درجه، شیر باز یا بسته میشود.

در بیشترآنها عمل کردن شیر در حالتی روی میدهد که دسته شیر تا 90 درجه بچرخد. برخی ازBall valve ها دارای عملگرهایی هستند که بصورت دنده خورشیدی کار میکنند. این نوع از دنده ها به شیر اجازه میدهند که از دستـه کوچکتری استفاده کنند ولی نیروی حاصله از آنها به اندازه یک شیر بزرگ میباشد. از شیر توپی برای کنترل جریان در زمانی که سیال فقط گاز باشد میتوان استفاده کرد.

مسیر  ورود سیال به  دو صورت امکان پذیر است . نخست آنکه بصورت کاهش در سطح مقطع  که یک ارفیس Orifice   داریم که حفره روی گوی، کمتر از ورودی و خروجی شیر میباشد.

دوم آنکه بصورت مسیر کاملا” باز که حفره روی گوی به اندازه قطر ورودی و خروجی شیر است.

از مزایای مهم جهت استفاده از این نوع ولو ها ، عمل کردن در نسبت یک به چهارم بسته بودن و باز بودن مجرای توپی ، یکپارچه بودن قطعات آن و عدم نیاز به روانکاری، عمل کردن سریع در باز و بسته شدن ، وزن کم ،ساختمان فشرده ،نصب و بهره برداری آسان، تغییر سریع جهت جریان، گشتاور پایین مورد نیاز جهت باز و بسته کردن و در نهایت ، قیمت پایین تر نسبت به سایر شیر هاست.شیر توپی دسته فی (با توپی آبکاری شده ) جنس درسته آن فی بوده و نسبت به شیر توپی دسته پلیمری کمی مقاوم تر است.این شیر یکی از پرکاربردترین انواع شیرهای صنعتی می باشد.این نوع شیر توپی ، جایگزین بسیار مناسب شیر توپی پلیمری می باشد. قیمت مناسب، کیفیت بالا و فراوانی توزیع، این محصول را رقیب نمونه های فی کرده است.

کیفیت این شیرآلات بسیار بالاتر از نمونه های مشابه وارداتی بوده و همه سایزهای آن معمولاً در انبار شرکت و نمایندگی های فروش موجود می باشد.

این نوع شیر دارای دسته طراحی شده و مقاوم شده جهت جلوگیری از شکست در اثر ضربه می باشد.

تمامی شیرهای تولیدی قبل از ارسال به بازار در کارخانه تست عملکردی و هیدرواستاتیک می شوند.این شیرها بسیار بادوام بوده و حتی پس از استفاده نکردنشی طولانی بسیار قابل اطمینان هستند. این خواص باعث شده که این شیرها در بسیاری از کاربردها بر شیرهای نوع دروازه ای و کروی پیشی بگیرند. خواص عالی شیرهای توپی باعث شده این شیرها در کاربردهای گسترده صنعتی راه پیدا کنند و برای فشارهایی تا ۱۰۰۰ بار و دماهایی تا ۴۰۰ درجه سلسیوس مورد استفاده قرار گیرند. یکی از عیوب شیرهای توپی این است که می‌توانند سیال را در محفظه میانی به دام بیاندازند و اگر این سیال تخلیه نگردد می‌تواند در یخبندان باعث ترک خوردن بدنه گردد.

از سایـز 3 تا 4 اینـچ

توضیحات

  • فشار اسمی 6 بار
  • تحمل بسیار بالا در برابر مواد شیمیایی و اشعه خورشید
  • مقاوم در برابر رسوب
  • گشتاور عملکردی پایین

 تمامی شیرهای توپی پلیمری به صورت 100% در کارخانه تست و کنترل می گردند و شیرآلات مذکور دارای استاندارد ملی ایران و تاییده از وزارت جهاد کشاورزی می باشند. کیفیت بسیار بالاتر نسبت به مشابه وارداتی، عرضه سریع و بدون وقفه، تنوع زیاد و قیمت مناسب مهم ترین عوامل موفقیت این محصول در بازار می باشد. شیر توپی یکی از پرکاربردترین انواع شیرهای صنعتی می باشد. شیر توپی  از پی وی سی ساخته شده که مقاوم به ضربه بوده و دارای خواص مکانیکی بسیار زیادی می باشد.کیفیت این شیرآلات بسیار بالاتر از نمونه های مشابه وارداتی بوده و همه سایزهای آن معمولاً در انبار شرکت و نمایندگی های فروش موجود می باشد.این نوع شیر دارای دسته طراحی شده و مقاوم شده جهت جلوگیری از شکست در اثر ضربه می باشد. تمامی شیرهای تولیدی قبل از ارسال به بازار در کارخانه تست عملکردی و هیدرواستاتیک می شوند

مزیت آن نسبت به شیرآلات برنجی ارزانتر و سبک تر و ماندگارتر میباشد

و بیشتر استفاده برای موارد کشاورزی و صنعتی می باشد

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شیرآلات میتوانید به سایت www.polysanatpars.com مراجعه کنید و یا با شماره 66248529-021 تماس بگیرید .

 

شیر توپی دو سر مهره ماسوره

شیر توپی دسته فلزی (با توپی آبکاری شده )

عنوان دومین مطلب آزمایشی من

شیر ,توپی ,استفاده ,سیال ,شیرهای ,یک ,می باشد ,شیر توپی ,بوده و ,این نوع ,نسبت به ,تمامی شیرهای تولیدی ,باشد تمامی شیرهای ,انواع شیرهای صنعتی ,پرکاربردترین انواع شیرهای

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
ادبی ایران فیلم وارناپرس لوازم یدکی سمند دانلود خلاصه کتاب اندازه گیری سنجش و ارزشیابی آموزشی دکتر سیف تعمیر چیلر در اصفهان وبلاگ گروه های اموزشی بام ایران روح الامین تور زمینی وان از تبریز